Octavia 1.9 TDI szarpanie przy przysp. i problem z turbiną

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • lukiskoda 410
    Classic
    • 2015
    • 1

    Octavia 1.9 TDI szarpanie przy przysp. i problem z turbiną

    rafiki, No ja w tej samej książce z tyłu sprawdzałem schemat i tam nie ma przekaznika.Tak samo w wykazie przekazników nie pisze co by był któryś do szyby.
  • Archiii85
    Classic
    • 2013
    • 4

    #2
    Octavia 1.9 TDI szarpanie przy przysp. i problem z turbiną

    Witam.
    Miałbym małą proźbe czy ktoś by nie podpowiedział mi pewnej kwesti, a mianowicie chodzi o Octvie 1.9 TDI 90km, 2000r. przebieg - 178 tys. km a własciwie problem który mi zaistniał z nia.
    Od niedawna miałem problem z nią ponieważ przy przyspieszaniu na kazdym biegu zaczynała delikatnie szarpac a w dodatku nie miała siły i ciezko ja było rozbujac.
    NIgdy nie zaobserwowałem by była taka sytuacja ze kopciła mi czy cos w tym stylu.
    Wymieniony został u mechanika przepływomiesz powietrza i posprawdzane zawory EGR i podpinana kilka razy pod komputer.
    Przed wymiana przepływomierza pokazywało na komputerze bład przepływomierza ale po wymiane juz nie ma błedu.
    Natomiast problem pozostał z mocą bo samochód wogóle nie ma mocy zaczyna sie rozpedzac i tak jakby turbina załapywała i chciała iśc dalej ale po rozpedzeniu staje jakby ja coś blokowało. Mechanik wyjmował ja i było coś przy kolektorze a mianowicie nazbierało sie nagari i cos tam przyblokowywało ale zostało to wszystko wyczyszczone i dalej to samo.
    Mechanik myslał równiez ze kolekto jest zawalony i ze spaliny są blokowane ale tez to sprawdził i jest ok. a samochód nadal po rozpedzeniu turbina jakby załapywała i staje i nie ma siły.
    Panowie jak byście mieli podobne problemy albo jakies doswiadczenie w tym to byłbym niezwykle wdzieczny za podpowiedź.

    [ Dodano: Czw 07 Mar, 13 12:39 ]
    po za tym po podłaczeniu pod komputer nie pokazuje teraz błędów konkretnych a problem istnieje nadal

    Komentarz

    • cysterniarz
      RS
      • 2008
      • 1887
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

      #3
      skoro oczekujesz pomocy to ustaw odpowiedni silnik w profilu to raz , a dwa - użyj opcji szukaj i poczytaj trochę bo wszystko masz opisane co robić na początku (logi dynamiczne)

      Komentarz

      • przemik
        RS
        • 2012
        • 1610

        #4
        Zrób logi dynamiczne... przestaniesz wtedy bładzić po omacku....
        Przemek
        DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
        A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
        80 B3 Limo 1.6 TD SB

        Komentarz

        • Archiii85
          Classic
          • 2013
          • 4

          #5
          No specjalista to ja w tej dziedzinie nie jestem i za bardzo sie nie orientuje ale mechanik z tego co mi mówił to juz to robił i powiedział ze nic mu to nie wykazało.
          problem dalej jest. Jedzie i jak wcisnie gazu to załapuje i dalej nic nie ma siły. Wyglada to tak ze jakby turbina załapywała i po pewnym momencie dalej nie ma siły.

          Komentarz

          • cysterniarz
            RS
            • 2008
            • 1887
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

            #6
            Zamieszczone przez Archiii85
            juz to robił i powiedział ze nic mu to nie wykazało.
            zmień mechanika

            Komentarz

            • Archiii85
              Classic
              • 2013
              • 4

              #7
              No jednak okazało sie ze cos z silnikiem nie tak, bo po sprawdzeniu turbiny okazało sie ze olej z silnika znajdował sie w turbinie.

              Komentarz

              • rOBERTO795
                RS
                • 2009
                • 3465
                • Octavia III (5E3)
                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                #8
                Zamieszczone przez Archiii85
                No jednak okazało sie ze cos z silnikiem nie tak, bo po sprawdzeniu turbiny okazało sie ze olej z silnika znajdował sie w turbinie.
                A ile tego oleju bylo w tej turbinie?
                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                Komentarz

                • Tony065
                  RS
                  • 2009
                  • 2487
                  • Octavia I (1U2)
                  • ARX 1.8 20VT 150 KM

                  #9
                  Archiii85, silnik jest OK, to turbo szwankuje :szeroki_usmiech . BTW, posłuchaj bardziej doświadczonych kolegów z forum i zmień mechanika. w okolicy Siedlec jest paru zaufanych.
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz

                  • Archiii85
                    Classic
                    • 2013
                    • 4

                    #10
                    Mechanik zawoził do zbuczyna bodajże do zdiagnozowania turbine i stwierdzili ze turbina jest ok ale za to powiedzieli ze był olej silnikowy w turbinie. Kurde sam juz nie wiem...

                    [ Dodano: Pon 11 Mar, 13 11:45 ]
                    No ile tego oleju było to nie powiedzieli dokładnie wiem ze olej był na bagnecia jak sprawdzałem ostatnio, co prawda na prawie minimum ale był wiec oleju nie brakowało i raczej znaczaco go nie pobierało.

                    [ Dodano: Pon 11 Mar, 13 12:48 ]
                    Kurde sam juz nie wiem, wielkich problemów nie okazywał tyle co brakowało mocy, kopcic tez nie kopcił w sumie wcale bo nie było widac, co prawda przy odpalaniu pare razy zakrecał zanim odpalał ale nic po za tym sie nie działo a teraz takie kwiatki....

                    [ Dodano: Pon 11 Mar, 13 13:12 ]
                    Dziwi mnie tylko to w sumie ze oleju nie ubyło, no moze minimalnie bo wymiana była w maju w zalane było nie duzo ponad minimum i teraz jest minimalnie mniej.

                    Komentarz

                    Pracuję...